منو
fa

داستان‌های ما

النور مسنه

النور با شخصیتی مستقل و کمی سرکش روش ایده آل برای بیان و ابراز خود را در عطریات یافته است. نظرات او درباره شغلی که مملو از تضاد و ظرافت است به شرح ذیل است:
بسیار معنوی، او یکسری ارزش‌ها را ارج می‌نهد که از تعلیمات مذهبی خانواده‌اش فراگرفته است: " صمغ مر، عود یا انگم همیشه در عطرهای من استفاده می‌شوند، می‌توان گفت که این‌ها یک پیوست و اتصال برای چیزهایی است که رنگ و بوی معنوی و مذهبی دارند."
یک مبارزه همیشگی برای خلق عطرهایی که هم بی‌نهایت اصیل و بکر هستند و هم کاملاً دست‌یافتنی و هرگز این حقیقت را کتمان نمی‌کند که پروژه او برای عموم مردم است: " قصد من پیدا کردن ایده‌های جدید است که روی آنچه مردم به دنبالش هستند تأثیر می‌گذارد...من همیشه تلاش می‌کنم خودم را غافلگیر کنم و این‌طوری خلاق‌تر هستم."!
یک سبک نسبتاً انتزاعی از عطریات: او الهامات خود را از سایر حوزه‌های هنری می‌گیرد. "من اغلب عطریات را مثل رنگ‌ها، شکل‌ها و ابزارها در نظر می‌گیرم، مثل معماری یا نقاشی. من بعضی از عطرها را مثل بلوک و باقی را بمانند پله تجسم می‌کنم"...
یک زبان بویایی کاملاً شخصی به همراه روح استقلال و آزادی که مخصوص هر کدام از ابداعات اوست.
عطری که شکل و رنگ دارد- تقریباً مثل یک معماری... یک شیوه انتزاعی و غریزی و اینکه او بیشتر آنچه را که می‌داند خودش به خودش یاد داده است. النور رسالت خود را پیدا کرده است، به نظر او روش بیان قوی‌تر از لغات است و این خلاقیتی است که متناسب با روحیه و خلق‌وخوی اوست.
النور با اصالت مجارستانی و عمه نقاش و پدربزرگ و مادربزرگی که داروساز هستند بعلاوه سفرهای بی‌شماری که داشتند و تنوع فرهنگ در دوران کودکی، درعین‌حال که روی حس بویایی خود، کار می‌کرد به تمرین پیانو خود هم می‌پرداخت: " من بیش از سایر حواس دیگر از حس بویائی خود استفاده می‌کنم.
تمایل ذاتی و استعدادی که من یاد گرفتم با آن بازی کنم و در نهایت من را متفاوت کرد."حول حوش 12 و 13 سالگی بازی مورد علاقه من بازی حدس زدن بود، اینکه در راه مدرسه حدس بزنم آدم‌هایی که از کنار من رد می‌شوند چه عطری زده‌اند: " هر روز یک چالش متفاوت برای من بود و این چالش بیش از هر کار دیگری که در مدرسه انجام می‌دادم به من انگیزه می‌داد."

articles-story-2-alienor-massenet-inside-2[9b1c41d27609e6d6dabc2e3950c802dc].jpg

محصولات مرتبط